Plánované

Informace:
Sem budu dávat menší info o příbězích, které mám teprv v plánu někdy v budoucnu vydat - většinou je mám ve větší či menší míře alespoň rozepsané. Různých příběhů mám sice hodně, ale spoustu z nich nedokážu ani dokončit a spousta z nich zůstane jen povídkou. Tak sem budu psát jen ty, u kterých věřím, že je nějak dopíšu a časem vydám.. + zároveň dělám ještě na dvou povídkových knihách, které ovšem nedělám sama - takže se o nich zatím zmiňovat nebudu.
A jelikož jsem zjistila, že mám v současnosti rozepsaných dokonce 11 knih, tak jsem se rozhodla sem přidat menší stav mých plánovaných knih - tady.

Dračí vládce

Žánr: Fantasy
Formát: A5
Mám napsaných sotva pár kapitol, ale chtěla bych z tohoto příběhu udělat trochu rozsáhlejší dílo - v jedné knize rozdělené na tři části.
Děj se odehrává v zemi Rolion a příběh se točí okolo sedmnáctiletého čaroděje Arcuse Astrosse. V době, v níž žije, zbyla z draků již pouhá legenda. Jenže je skutečně pravda, že všichni draci kdysi dávno vymřeli? Arcus nalezne jednu knihu, která celou pravdu vyvrací a začne se o draky více zajímat. Se svou kamarádkou Adinou bude muset navštívit i elfy, kteří se s jinými rasami neradi stýkají. Říká se o nich, že dokážou být prý nemilosrdní a nebezpeční. Budou chtít vůbec Arcusovi pomoct objasnit záhadu ohledně draků, nebo si bude muset pomoci sám?
Netuším, zda se mi podaří tak rozsáhlé dílo vůbec dodělat a přitom se do děje moc nezamotat, ale snad se to nějak povede :o) Chtěla bych to mít aspoň tak na 400+ stránek A5ky.
A tak trochu mi to připadá jako mix Harryho Pottera, Pána Prstenů a Duny :-D

Temný čaroděj

Žánr: Fantasy
Formát: A6
Fantasy příběh, u kterého jsem sice sotva na začátku, ale myslím, že by z toho mohla být fajn kniha. Sice malá, ale delší.
Chtěla bych, aby to mělo tak 200-500 stran na A6ku. To jsem tak jednou dostala nápad na nějaký příběh; měla jsem něco jako takovou představu prologu k nějakému fantasy příběhu, tak jsem ho zkusila sepsat + jsem si napsala pár poznámek k ději, které mě k tomu ještě napadly. Tak snad to časem dám nějak dohromady :)
Děj knihy bych si zatím nechala pro sebe, můžu však říct, že hlavní postavou bude jeden mocný čaroděj, pro kterého ještě nemám ani jméno :D Ale já osobně nemám zrovna v oblibě 100% kladné hlavní postavy, jaké bývají ve spoustě různých příběhů. Takže tenhle čaroděj bude tak nějak spíš záporná postava, ovšem nikoliv krutá a vyloženě zlá. Když už někoho zabije, tak kvůli prospěchu či pomstě a ne pro zábavu.

Židenická hrozba

Žánr: Horor
Formát: A6
Mám sice sotva kratičký prolog a mírně promyšlený děj, ale ráda bych z toho udělala pěkný horor ^_^ Když jsem bydlela kousek od židenického hřbitova, tak jsem dostala nápad na příběh o zombících, kteří se vyskytují na tomhle hřbitově :)

Pod vodou

Žánr: Horor
Formát: A6
Zelená voda. Sinice. Brněnská přehrada. Nové molo. A něco, co je pod vodou. Něco, co by tam být nemělo. A co zabíjí lidi.
...„A ve vodě zbarvené krví plavaly nejen utržené hlavy, ale i další části těl.“ Jo, v těchto věcech se dobře vyžívám :-D Nevím, na kolik se mi to podaří sepsat, ale snad z toho aspoň nějakou menší knížečku A6 zvládnu udělat :-D A když ne, tak to půjde mezi povídky do povídkové knihy :o)

Povídková kniha - zatím bez názvu

Žánr: Povídky různých žánrů
Formát: A5
Bude se jednat o soubor různých zveřejnitelných povídek, které jsem napsala nebo napíšu, ale jsou natolik krátké, že se nehodí dělat z nich samostatnou knihu. Zatím jich je ale tak málo, že ji vydám až někdy v budoucnu, když těch povídek napíšu více.

V zajetí snů

Žánr: Milostný polohistorický román
Formát: A5
Novinka a zároveň překvapení ^_^ Ten název se klidně může ještě změnit, chtěla jsem trochu jinej, ale nechtěla jsem takový, jaký už existuje. Tak tohle by snad mohlo být ok, ale třeba ještě vymyslím nějaký lepší..
Bude se jednat o dva prolínající se příběhy, jeden ze 14. století, druhý ze současnosti. Něco málo promyšlené mám, ale sama ještě netuším, kam se bude děj ubírat. A sice nemám napsanou ani celou jednu kapitolu, ale předpokládám, že bych tohle dopsat mohla.. Aspoň tak na 200+ stránek A5ky. Ale uvidíme, co a jak bude.. Každopádně si na to nechávám tak pár let :)
Nejsem si sice jistá, jestli se mi to podaří napsat tak jak bych chtěla, ale pokud ne, tak bych nechala jenom ten příběh z toho 14. století, který mám trochu promyšlený a líbí se mi, a udělala bych z toho akorát povídku.. Takže zatím netuším, co z tohoto přesně vznikne.
Hlavními postavami historické části jsou rytíř Gilbert a dcera chudého šlechtice Katrin.