Oči temnoty

Informace:
Jedná se o původně plánovanou šestidílnou sérii kapesních knížeček. Jednotlivé díly na sebe nijak nenavazují.
Příběhy jsou dost jednoduché a děj se odehrává na území Sigurského království, které sousedí s Českým královstvím. Tato série se odehrává v 15. století v době husitů a původně jsem to chtěla mít trochu hororové a něco na způsob Stop hrůz, ale nakonec z toho vzniklo tohle :o)

Propast

Žánr: Fantasy ze středověkého prostředí
Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2016
Formát: A6
Počet stran: 119
Anotace:
Sigurské království střeží mnoho záhad. Nejdůležitějším je však Brána do temnot - propast, která se nachází na nádvoří hradu Sigur a která vede do jiného světa. Když se z Brány vynoří neznámá nestvůra a unese princeznu Komii, je právě na jejím bratrovi Regasovi a jeho dvou přátelích Merinesovi a Dogarovi, aby princeznu zachránili a přivedli v pořádku zpět. Podaří se jim to?

Knihu si můžete koupit tady.

Prokletá dýka

Formát: A6
Počet stran: 150
Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2017
Anotace:
Selian pronásledují přízraky. Je na útěku i s dýkou čarodějnice, kterou zradila, když porušila slib a vstoupila do zakázané místnosti. Objevila tajemství celého sídla, v němž až dosud žila, proto ji její bývalá paní nemůže nechat příliš dlouho naživu. Podaří se jí dostat se na bezpečné místo? A jaké tajemství ukrývá záhadná dýka?

Knihu si můžete koupit tady.

Mlhou do neznáma

Třetí díl se bude točit kolem tří husitů, kteří zabloudili až na území Sigurského království.
U tohoto dílu jsem už možná tak zhruba někde v polovině :o) Jde to sice pomalu, ale tyhle knížečky se dají napsat poměrně snadno (když je čas, nálada a nápad).

Předběžná anotace:
Tři husité utíkají před svými nepřáteli. Jakmile si začnou myslet, že je s nimi konec, zachrání je podivná mlha, která se najednou záhadně objeví a oni se rázem ocitnou v úplně cizí zemi. Zjistí, že celé Sigurské království je tou mlhou na různých místech pokryto a její obyvatelé si s ní neví rady a bojí se jí, protože díky ní mizejí tamější lidé. Zvládnou Matěj s Jakubem přijít na původ tajemné mlhy a pomohou tak Siguřanům zbavit se neustálého strachu?

Nebezpečná kniha

Zajímá vás, jak vůbec vzniklo Sigurské království a tajemná hradní propast? Čtvrtý díl bude vyprávět příběh z minulosti království.

5. díl - zatím bez názvu

Další záhadu v Sigurském království budeme hledat uvnitř hradu Sigur.

6. díl - zatím bez názvu

V posledním díle se opět vrátíme do druhého světa, který známe již z Propasti. Něco se v tom světě muselo stát, jelikož do Sigurského království vtrhne rovnou celá armáda nestvůr..
Název by možná mohl být Pomsta čarodějky, jak mě zrovna napadlo.. tak uvidím :)