Informace

Tak tady bych stručně napsala snad něco málo o tom, jak jsem se ke psaní vůbec dostala :)
Co si pamatuju, tak svou první povídku jsem napsala snad někdy na druhém stupni základky. Nic moc, spíš jen takový pokus o povídku. Co se týče školních slohovek, tak ty jsem nesnášela a nerada psala. Vadilo mi, když mé texty musel někdo číst :) A taky jsem nerada psala něco na jedno určité téma, které nám zadali. Já si raději píšu prostě texty podle sebe..
Víc jsem se psaní začala tak trochu věnovat až během střední školy. Vždycky jsem byla velkým snílkem a neustále žila v nějakých představách, tak jsem měla k vymýšlení nějakých příběhů docela blízko. Avšak díky škole, která mě absolutně nebavila, jsem přemýšlela nad svými vlastními příběhy a začala je sepisovat. Psala jsem hlavně na praxi, aby mi ten den rychleji utekl, protože tam se vážně nedalo vůbec vydržet.
Když se teď zamyslím nad svými prvotními povídkami, tak jsou kolikrát opravdu nesmyslné a nepromyšlené :D To až později, jak jsem začala psát Zorku ze Střekova, tak jsem se trochu snažila víc rozepsat, ale nakonec ze Zorky zůstala pouhá povídka (kterou jsem měla taky problém vůbec dopsat, stejně jako plno jiných příběhů).
Pořádně jsem se dokázala rozepsat až u mé první knihy o Benoitovi. Jo, čím víc postav, tím víc děje i textu :D Tak proč tam tedy rovnou nenacpat kolem třiceti hlavních postav? No pro příště si budu pamatovat, že bych to s počtem postav neměla přehánět :)
Ze začátku jsem se do vymýšlení povídek spíš nutila. Líbila se mi myšlenka, že bych napsala nějakou knihu, ale nevymyslela jsem nic, co by nebylo až tak špatné a u čeho bych vydržela až do konce. Tak jsem začala s fantasy světem Galdeon, kde jsem si vzala trochu inspirace jak z Pána Prstenů, tak kdoví z čeho všeho ještě :) Postav taky spousta, žádný promyšlený charakter, žádný zajímavý děj.. Takže není divu, že mě to brzy přestalo bavit. Nakonec jsem se do dopisování musela dost nutit, abych z toho udělala aspoň jakousi povídku s nějakým koncem.
Nejlepší je, když se člověk příliš nesnaží za každou cenu vymyslet téma a námět, prostě ta myšlenka nakonec musí přijít sama. S Benoitem to bylo tak, že jsem si tam schválně vymyslela spoustu postav, protože jsem ho původně neplánovala psát jako knihu, ale jako takový nekonečný delší příběh, něco jako telenovelu. Z toho však nakonec sešlo a já se rozhodla pak pro knihu, jelikož se mi to téma i text docela líbily. Někdy v průběhu Benoita jsem dostala automaticky nápad na další pro mě zajímavý příběh - o dracích (Dračí vládce). Ani nevím proč, poněvadž mě osobně draci nijak nefascinují ani se o ně nezajímám. Ale když je fajn nápad, tak je docela jedno, o čem je :)
Ve své tvorbě se nechci zaměřovat jen na jeden žánr, chci psát všechno možné :) Sama mám nejraději historické příběhy, ale ty si zase moc psát netroufám, abych tam neměla spoustu nesmyslů.. :D Ale tak občas se nějaké psát snažím; dále mám hodně v oblibě i fantasy, o které se také pokouším. A ještě k tomu miluju i horory a krváky, takže takový žánr by v mých příbězích také neměl chybět. Jeden z mála žánrů, na který nemám vyloženě žádné nápady, je scifi, ale i na něj snad jednou dojde. Chci psát prostě různé žánry; avšak žánr, kterého se ode mě asi opravdu nedočkáte, jsou detektivky a krimi. Tohle bych nevymyslela skutečně ani za nic :D
A ještě jedno menší upozornění - nějak mám ve zvyku u svých knih zabíjet i hlavní postavy :-D Ale samozřejmě to nedělám vždycky, to by pak nebylo tak zajímavé :D Ale baví mě to.. psát příběhy s tragickým nebo nešťastným koncem plným zoufalství a beznaděje :-D
Sice nepíšu nijak skvěle, ale třeba časem vydám i nějakou pořádnou knihu.. kdoví :)

Jo a tenhle web je tvořen pro můj prohlížeč (FireFox; ale i Chrome by měl být v poho) a můj noťas. Na jiných typech se stránky můžou zobrazovat jinak než by měly. Platí to hlavně pro mobily, kde mi text jde až do menu.. + mobily nejspíš nepodporují ani fonty, odsazení či zarovnání :D A možná vlastně nepodporují vůbec css styly, nevím jak to tam je.. Každopádně tedy na mobilech nedoporučuju prohlížet ;)
Tento web dělám klasicky v html a css s prvky php (naštěstí se nemusím zabývat žádnými formulářemi a databázemi, kterým stejně nerozumím, v php tu mám snad jen jednoduché vložení stránek). Ale hlavně s css je někdy dobrá zábava ^_^ A i když některým věcem příliš nerozumím, tak mě to stejně baví :)

Jinak hledám případně nějaké grafiky a kreslíře, kteří by byli ochotni mi dělat občas nějaké obálky ke knihám (někdy stačí i jen jeden obrázek, viz Oči temnoty, kde si pozadí dělám sama; jindy by se hodila udělat celá obálka). A pak by se mi hodili i nějací beta čtenáři, kdyby měl třeba někdo zájem... K těm knihám, co mám v plánovaných, nebo na kterých dělám. Naštěstí píšu více žánrů, takže si každý může vybrat co chce :D
A já kdyžtak nabízím služby korektora, kdyby měl někdo z jiných autorů zájem :o)