Ve znamení kordu

alias Benoit (kniha má totiž moc dlouhý název, abych ho psala do tlačítka)


Informace:
Jedná se o původně plánovanou trilogii z prostředí Francie v období kolem VFR. Akorát jsem to možná trochu přehnala s počtem osob a nacpala do knihy kolem třiceti hlavních postav. Ale tak proč ne, aspoň se to lépe píše a vymýšlí příběh, i když mám dojem, že jsem se do děje kolikrát taky docela zamotala :)
A hlavně nejsem žádný historik (přestože mě historie zajímá), takže na nějaké historické nepřesnosti a nesrovnalosti kašlu, mně jde hlavně o ten příběh :)

Ve znamení kordu 1

Žánr: Pokus o historický román
Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2014
Formát: A5
Počet stran: 188
Anotace:
Benoit Crozier je mladý spisovatel přijíždějící z venkova do Paříže, kde postupně získává byt, práci i přátele. Příběh se nezaměřuje jen na samotného Benoita, ale v popředí se vyskytuje rovnou několik postav různého společenského postavení. Děj se odehrává roku 1787, dva roky před začátkem revoluce.

Knihu si můžete koupit tady.

Ve znamení kordu 2

Kniha je již pár let napsaná a možná by mohla být vydaná příští rok, ať je to přesně deset let od prvního dílu.

Formát: A5
Počet stran: 216

Anotace:
Novinář Benoit Crozier žije již skoro rok spokojeně v Paříži, kde si našel nejen práci, ale i spoustu kamarádů. Jenže klid pařížských ulic naruší příchod tajemné vražedkyně, která se nezastaví téměř před žádnou překážkou. Nikdo neví, kde se vzala, pro koho pracuje, ani kdo bude jejím dalším cílem. Hlavně šlechtici mají strach o svůj život, neboť právě oni jsou nejvíce ohroženi! Jejich spásou může být snad jen Adrien de Laurent, který je rozhodnutý za každou cenu dopadnout toho, kdo ve městě vraždí, přestože se i sám může lehce dostat do pasti.

Ve znamení kordu 3

S posledním dílem této trilogie to nevypadá zrovna dobře, neboť jsem s psaním sotva na začátku a nejsem si jistá, jestli budu mít sílu to ještě dokončovat. Ale pokusím se ^_^ Navíc děj na všechny tři díly mám jakž takž promyšlený už dlouho.